خوزستان پایلوت راه‌اندازی و آموزش سامانه توسعه تجارت در جنوب غرب کشور

تاریخ انتشار: جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ | ۲۲:۲۱ ب٫ظ
خوزستان پایلوت راه‌اندازی و آموزش سامانه توسعه تجارت در جنوب غرب کشور معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: خوزستان به عنوان پایلوت راه اندازی و آموزش سامانه توسعه تجارت در جنوب غرب کشور انتخاب شده است. نصراله جایمند بیان کرد: با تاکید وزارت صمت مبنی بر شفاف سازی و رصد زنجیره کالاهای اساسی از تولید تا مصرف، سامانه توسعه تجارت به طور […]

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: خوزستان به عنوان پایلوت راه اندازی و آموزش سامانه توسعه تجارت در جنوب غرب کشور انتخاب شده است.

نصراله جایمند بیان کرد: با تاکید وزارت صمت مبنی بر شفاف سازی و رصد زنجیره کالاهای اساسی از تولید تا مصرف، سامانه توسعه تجارت به طور رسمی کار خود را آغاز کرده و تمامی گروه‌های صنفی و تولیدی ، خرده فروش و عمده فروش باید فعالیت اقتصادی خود را در این سامانه ثبت کنند تا قابلیت رصد و بازرسی شفاف فعالیت آنها وجود داشته باشد.

وی گفت: سازمان صمت خوزستان در جنوب غرب کشور پایلوت راه اندازی رسمی این سامانه و آموزش به نمایندگان بازرگانان و فعالان اقتصادی و سازمان‌های صمت استان های این بخش از کشور شده است.

معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان ادامه داد:تمام کالاهایی که توسط تاجران و فعالان اقتصادی و اصناف و واحدهای تولیدی خرید و فروش و انبار و یا تولید می‌شود باید در این سامانه ثبت شود تا سازمان صمت امکان رصد دقیق و برخورد با تخلف را با دقت هر چه بیشتر داشته باشد.

جایمند، با اشاره به اینکه این سامانه همچنین در مشخص شدن میزان موجودی کالا در انبارها و واحدهای صنفی و تولیدی استان موثر است افزود: با در دست داشتن این آمار و اطلاعات می توان در برنامه ریزی برای استان در این بخش با اطمینان و دقت بیشتری تصمیم گیری کرد.

وی با بیان اینکه در این سامانه تمامی فعالیت‌های عمده بخش خصوصی و اقتصادی استان ثبت و روشن می‌شود گفت: اگر مرکز و یا واحدی از ثبت اطلاعات کالای خود در این سامانه اجتناب کند هرگونه فروش کالا به عنوان عرضه خارج از شبکه تلقی شده و برابر با قانون با آن برخورد خواهد شد.

معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان افزود: از تمامی فعالان اقتصادی و تجاری و تولید کنندگان خوزستان تقاضا داریم همکاری لازم را در ثبت اطلاعات خود برای شفاف سازی فعالیت اقتصادی و خرید و فروش کالا داشته باشند.

سامانه توسعه و تجارت مسیر بازرسی و شفاف سازی میزان تولید و خرید و فروش و انبار کالاها را هموار می کند و با سیستمی شدن رصد فعالیت های اقتصادی، درصد خطا و تخلف نیز می تواند بسیار کاهش یابد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
لوازم خانگی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نمایشگاه
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار