پیش‌تراکم ان‌جی‌ال ۹۰۰ به بهره‌برداری رسید

تاریخ انتشار: شنبه 9 اردیبهشت 1402 | 08:58 ق.ظ
پیش‌تراکم ان‌جی‌ال ۹۰۰ به بهره‌برداری رسید تراکم کارخانه گاز و گاز مایع ۹۰۰ را که از جمله پروژه‌های طرح «بهسازی و احداث تأسیسات جمع‌آوری گازهای مشعل» در شرق کارون است به‌صورت ویدیوکنفرانس در سفر رئیس‌جمهوری به خوزستان افتتاح شد. یش‌تراکم کارخانه گاز و گاز مایع ۹۰۰ دیروز (جمعه، هشتم اردیبهشت‌ماه) در سفر سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری به این استان به صورت […]

تراکم کارخانه گاز و گاز مایع ۹۰۰ را که از جمله پروژه‌های طرح «بهسازی و احداث تأسیسات جمع‌آوری گازهای مشعل» در شرق کارون است به‌صورت ویدیوکنفرانس در سفر رئیس‌جمهوری به خوزستان افتتاح شد.

یش‌تراکم کارخانه گاز و گاز مایع ۹۰۰ دیروز (جمعه، هشتم اردیبهشت‌ماه) در سفر سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری به این استان به صورت ویدیوکنفرانس و با حضور جواد اوجی، وزیر نفت به بهره‌برداری رسید.

پیش‌تراکم گاز ان‌جی‌ال ۹۰۰ از جمله ۲۷ پروژه طرح «بهسازی و احداث تأسیسات جمع‌آوری گازهای مشعل» در شرق کارون است که قرارداد آن در سال ۱۳۹۷ به ارزش یک میلیارد و ۱۰۹ میلیون دلار میان هلدینگ خلیج فارس و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب امضا شد و شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس به‌عنوان زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس و به‌منظور تأمین خوراک پایدار خود مجری و سرمایه‌گذار این طرح شد.

هزینه انجام‌شده برای تکمیل پروژه پیش‌تراکم گاز ان‌جی‌ال ۹۰۰ حدود ۳ میلیون یورو و ۶۰۰ میلیارد ریال است که با اجرای آن روزانه حدود ۲۵۰ میلیون فوت‌مکعب خوراک پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس افزایش می‌یابد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار