رئیس سازمان امور اراضی کشور اعلام کرد

پیش‌بینی سنددار شدن ۵۰ درصد اراضی زراعی کشور تا پایان امسال

تاریخ انتشار: شنبه 30 اردیبهشت 1402 | 09:35 ق.ظ
پیش‌بینی سنددار شدن ۵۰ درصد اراضی زراعی کشور تا پایان امسال رئیس سازمان امور اراضی کشور پیش‌بینی کرد؛ تا پایان امسال با همراهی مالکان و دستگاه‌های اجرایی مرتبط ۵۰ درصد اراضی زراعی کشور سنددار شوند.

رضا افلاطونی گفت: وسعت اراضی کشاورزی قابل کشت در کشور حدود ۱۸ میلیون هکتار است و با اجرای طرح صدور سند مالکیت زراعی در دولت سیزدهم پیش‌بینی ‌می‌شود با همراهی مالکان و دستگاه‌های اجرایی مرتبط تا پایان امسال ۵۰ درصد اراضی زراعی کشور سنددار شوند.

رئیس سازمان امور اراضی کشور آذربایجان غربی در خصوص صدور اسناد کشاورزی و اجرای رفع تداخلات جزو استان‌های پیشرو در کشور است.

وی با بیان این که مناطق آزاد یک الگوی موفق و مناسب در توسعه اقتصادی بخصوص بخش کشاورزی و حمایت از سرمایه‌گذاری و صنعت هستند به شرطی که قانون در این مناطق به درستی اجرا شود، تاکید کرد: لازم است عملیاتی و اجرایی شدن طرح جامع منطقه با توجه به آمایش سرزمین انجام و مراحل صدور مجوز تسهیل شود.

افلاطونی با بیان اینکه ماکو می‌تواند دروازه ایران به دنیا باشد و باید از تدابیر و تسهیلات ایجاد شده از سوی دولت در این زمینه استفاده شود، ادامه داد: در این منطقه ظرفیت کافی برای به مرحله عمل رساندن استعدادها و توسعه کشاورزی پایدار در جهت تامین امنیت غذایی مردم وجود دارد.

 

 


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار