یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خوزستانی خریداری شد

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۲۸ ق٫ظ
یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خوزستانی خریداری شد خدارحم امیری‌زاده، در نشست خبری اظهار داشت: درحالی که بسیاری استان خوزستان را به قطب انرژی کشور می‌شناسند، بخش کشاورزی این استان از بخش انرژی بسیار پر اهمیت‌تر است که باعث شده با داشتن سالیانه ۳ فصل کشت، جزو برترین استانهای کشور در بخش کشاورزی باشد. وی افزود: کسب رتبه‌های اول در تولید محصولات کشاورزی […]

خدارحم امیری‌زاده، در نشست خبری اظهار داشت: درحالی که بسیاری استان خوزستان را به قطب انرژی کشور می‌شناسند، بخش کشاورزی این استان از بخش انرژی بسیار پر اهمیت‌تر است که باعث شده با داشتن سالیانه ۳ فصل کشت، جزو برترین استانهای کشور در بخش کشاورزی باشد.

وی افزود: کسب رتبه‌های اول در تولید محصولات کشاورزی استراتژیک مانند گندم، کلزا، چغندرقند و سیفی جات اهمیت بالای این استان که به سرزمین آب و آفتاب مشهور شده است، را بسیار بالا برده که توجه ویژه و برنامه ریزی دقیق را در مدیریت کشاورز این استان میطلبد.

مدیرکل جهاد کشاوری استان خوزستان تصریح کرد: استان خوزستان پیشانی و قطب کشاورزی کشور است که با اجرای برخی از طرح‌های بزرگ ملی همچون طرح ۵۵۰ هزار هکتاری، توانایی تبدیل به یک قطب کشاورزی در منطقه و ایفای نقش استراتژیک کشاورزی را دارد.

امیری‌زاده بیان داشت: در سال گذشته با بحران‌های بزرگی همچون تحریم، کرونا، کمبود بذر و غیره همراه بودیم که هرکدام جداگانه میتوانست ضربه سهمگینی به بخش کشاورزی استان وارد کند که خوشبختانه با مدیریت صحیح و همکاری کشاورزان عزیز استان، علاوه برعبور سالم از این بحران‌ها نتایج خوبی در کسب رتبه تولید برخی از محصولات همچون گندم، چغندر قند، کلزا و صیفی جات به‌دست آوریم.

مدیرکل جهاد کشاوری استان خوزستان گفت: در فصل گذشته توانستیم با تولید و خرید تضمینی بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم از پیش بینی‌های کشوری جلوتر باشیم و همچنین تولید بیش از ۸۰۰ هزار تن چغندر قند و تولید و خریداری بیش از ۱۰۱ هزار تن محصول کلزا رتبه نخست را در کشور، به دست آوریم.

وی در خصوص برنامه‌های جهاد کشاورزی استان جهت جلوگیری از تکرار برخی مشکلات سال گذشته در فصل پیش رو گفت: یکی از مهمترین مسائلی که فصل گذشته با آن رو به رو بودیم و شدیداً بسیاری از کشاورزان استان را مورد آزار قرار داد، بحث کمبود بذر اصلاح شده و قیمت بالای آن بود که همین امر سبب شد برخی از کشاورزان بخشی از محصول فعلی خود را بعنوان بذر برای فصل پیش انبار کنند اگر این نبود تولید و خرید تضمینی ما بیش از ۲ میلیون تن می‌شد.

امیری زاده افزود: جهاد کشاورزی استان خوزستان برای جلوگیری از تکرار مسئله کمبود بذر، بالاتر از نیاز استان یعنی به میزان ۷۵ هزار تن بذر اصلاح شده و گواهی شده را در شرایط استاندارد ذخیره کرده است که تضمین کننده نیاز بازار بذر در فصل آینده است و ما آمادگی آن را جهت پیش فروش نیز داریم لذا کشاورزان عزیز از ذخیره بذر خوداری کنند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار