در جلسه شورای سیاستگذاری نمایشگاه صنعت نفت و حفاری مطرح شد؛

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان منطقه‌ای با نگاه به بازارهای فرامنطقه‌ای

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۸ ق٫ظ
حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان منطقه‌ای با نگاه به بازارهای فرامنطقه‌ای در جلسه شورای سیاستگذاری نمایشگاه صنعت نفت و حفاری بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان منطقه‌ای برای ورود آنها به بازارهای فرامنطقه‌ای تاکید شد. مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب روز سه­‌شنبه (۹ آذرماه ۱۴۰۰) در جلسه شورای سیاستگذاری نمایشگاه صنعت نفت و حفاری گفت: نمایشگاه امسال یک فرصت طلایی برای ارائه توانمندی­‌ها و ظرفیت‌­های شرکت […]

در جلسه شورای سیاستگذاری نمایشگاه صنعت نفت و حفاری بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان منطقه‌ای برای ورود آنها به بازارهای فرامنطقه‌ای تاکید شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب روز سه­‌شنبه (۹ آذرماه ۱۴۰۰) در جلسه شورای سیاستگذاری نمایشگاه صنعت نفت و حفاری گفت: نمایشگاه امسال یک فرصت طلایی برای ارائه توانمندی­‌ها و ظرفیت‌­های شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و ملی حفاری است.

مهندس علیرضا دانشی با بیان ضرورت حرکت در جهت رشد و توسعه سازندگان داخلی و ورود آنها به بازارهای فرامنطقه‌ای افزود: در این نمایشگاه علاوه بر گروه‌های کالایی، حوزه ابزار دقیق را باید به عنوان یک اولویت مدنظر قرار دهیم و سازندگان داخلی را برای ورود به این عرصه تشویق کنیم.

وی صدور خدمات فنی- مهندسی را یکی دیگر از محورهای مهم نمایشگاه امسال دانست و اظهار داشت: برای تحقق این امر باید محصولات خودمان را به ویژه در حوزه تعمیرات، خدمات فنی چاه­‌ها و طراحی و مهندسی عرضه کنیم و به سمت تبدیل شدن به یک بنگاه اقتصادی گام برداریم.

مدیر تدارکات و امور کالا شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز در این نشست با اشاره به اینکه در نمایشگاه‌­های صنعت نفت و حفاری تعامل مثبتی برای تبیین مسائل و مشکلات مابین سازندگان و مصرف­‌کنندگان شکل می­‌گیرد گفت: در نمایشگاه امسال شاهد حضور اکثر سازندگان توانمند و بومی استان خوزستان خواهیم بود و بنا داریم برای ساخت اقلام فاقد نمونه، از شرکت­‌های دانش بنیان حمایت و استفاده کنیم.

مهندس سعید امینی زاده افزود: باتوجه به اینکه بخشی از تعمیرات اساسی ماشین آلات دوار به پیمانکاران سپرده می‌­شود یکی دیگر از مواردی که بهتر است در نمایشگاه امسال روی آن تمرکز شود ایجاد کنسرسیوم­‌هایی متشکل از شرکت­‌های خدماتی و سازندگان است تا روند شرکت در مناقصات مناطق نفتخیز جنوب برای آنها تسهیل شود.

مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز اظهار داشت: اگر قصد داریم در ساخت داخل رو به جلو حرکت کنیم باید قبل از برگزاری نمایشگاه نیازهای خود در حوزه کالاهای پرمصرف تحت الارضی و استراتژیک را شناسایی کنیم و آنها را در اختیار سازندگان بار اول و با استعداد ویژه قرار داده و طرح‌­های مختلف ساخت تجهیزات را از دانشگاه­‌ها، صنایع و سازندگان برتر احصاء کنیم.

مهندس صادق فتح الهی ادامه داد: با دعوت از فعالان حوزه نفت و گاز سایرکشورها در نمایشگاه امسال می توان در زمینه ساخت و مباحث صدور خدمات فنی – مهندسی به نتایج مطلوب­‌تری برسیم.

در این نشست بر پررنگ‌­تر شدن مباحث پژوهش و فناوری، ایمنی و محیط زیست، تولید و امور فنی و همچنین استفاده از ظرفیت ارتباطی کانون بسیج مهندسین در نمایشگاه تأکید شد.

شایان ذکر است روسای روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و ملی حفاری گزارشی از اقدامات انجام شده و چگونگی برگزاری نمایشگاه صنعت نفت و حفاری در سال­‌های گذشته و امسال را ارائه دادند و سایر حاضرین در جلسه به بیان دیدگاه­‌ها و نظرات خود پرداختند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
لوازم خانگی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نمایشگاه
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار