رکورد عمر نسوز کوره‌های فولاد خوزستان شکسته شد

تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ | ۰۸:۲۶ ق٫ظ
رکورد عمر نسوز کوره‌های فولاد خوزستان شکسته شد معاون بهره‌ برداری فولاد خوزستان : رکورد عمر نسوز کوره‌های فولاد خوزستان با ۸۲۶ ذوب شکسته شد.
 

محمود لندی گفت :  یکی از مهم‌ترین مواد موثر در روند مذاب،‌ مواد نسوز هستند. این مواد با ایجاد لایه‌های محافظتی در کوره، پاتیل، تاندیش به منظور نگهداری از مذاب تولیدی و جلوگیری از در معرض قرار گرفتن جداره فلزی اصلی با مذاب و سرباره، ایجاد مقاومت در برابر کاهش دمای ذوب و کمک به عملیات بهبود کیفی مذاب تولیدی مانند حذف ناخالصی های از کوره تا ریخته گری از موارد مهم استفاده مواد نسوز به شمار می آید.

وی افزود :  افزایش تعداد ذوب به ازای هر نوسازی نسوز کوره به دلیل کم کردن تعداد نوسازی‌ها در سال و افزایش زمان بهره‌برداری مفید از کوره در شرکت فولاد خوزستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چرا که به افزایش زمان خالص تولید و راندمان کوره منجر می‌شود.

 لندی ادامه داد : با همکاری واحدهای مختلف تولیدی و پشتیبانی، تعداد ذوب‌های کوره ۱ در بازه زمانی ۷۵ روزه به رکورد ۸۲۶ ذوب رسید که این رقم در تاریخ فولاد خوزستان بی‌سابقه بود.
معاون بهره‌برداری فولاد خوزستان بیان کرد :  بهبود کیفی بار فلزی کوره‌ها (آهن اسفنجی) و آمادگی تجهیزات، تنظیمات کوره، ماشین‌آلات و تجهیزات سرویس‌دهنده به کوره، بخشی از عوامل افزایش عمر نسوز به شمار می‌آیند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
لوازم خانگی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نمایشگاه
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار