حمل بار در راه آهن جنوب کشور ۱۵ درصد افزایش یافت

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰ | ۱۱:۲۴ ق٫ظ
حمل بار در راه آهن جنوب کشور ۱۵ درصد افزایش یافت مدیرکل راه آهن جنوب گفت: جابه جایی بار در محدوده فعالیت این اداره کل طی امسال ۱۵ درصد نسبت به ۹ ماه سال گذشته افزایش داشته است.

عبدالکریم درویش‌زاده روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار میزان جابجایی بار در این مدت را هشت میلیون تن عنوان کرد و اظهار داشت: در این مدت سه میلیون و ۴۲۷هزار و ۴۴۹ تن محموله از جمله غلات، شمش، مواد اولیه روغن خوراکی، کانتینر در مجموعه اداره‌کل راه‌آهن جنوب بارگیری و حمل شد که نسبت‌به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۲ درصدی دارد.

وی با اشاره به آمار تخلیه بار این اداره‌کل در سال جاری تصریح کرد: راه آهن جنوب توانست با تخلیه چهار میلیون و ۷۴۵ هزار و ۱۱۶ تن محموله مختلف از جمله پودر سنگ ،شمش ،مازوت ،کلنگر سیمان رشد ۱۷ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۹ داشته باشد.

درویش‌زاده اظهار داشت: این اداره‌کل در مجموع با حمل‌ونقل بیش‌از هشت میلیون تن بار توانسته رتبه چهارم در بارگیری و رتبه سوم در تخلیه بار را در بین مناطق ۲۱ گانه راه آهن جمهوری اسلامی ایران کسب کند.

رشد ۳۲۰ درصدی جا به جایی مسافران حومه ای در راه آهن جنوب 

مدیرکل راه آهن جنوب در بخش دیگری از این گفت‌وگو به افزایش استقبال مردم خوزستان از قطارهای درون استانی و حومه ای اشاره کرد و گفت: در مدت ۹ ماه گذشته امسال، تعداد مسافران قطارهای حومه ای در استان خوزستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گفته وی در طول ۹ ماهه امسال، ۴۲۸ هزار و ۸۷ مسافر از قطارهای درون استانی و حومه ای راه آهن جنوب استفاده کردند.

درویش زاده افزود: همچنین جابه جایی مسافرت های برون استانی از طریق شبکه ریلی اداره کل راه آهن خوزستان از رشد ۱۲۷ درصدی همراه بوده است.

مدیرکل راه آهن جنوب با بیان اینکه طی ۹ ماهه امسال ۶۰۳ هزار و ۲۹۷ مسافر از ایستگاه های اهواز و خرمشهر به شهرهای تهران و مشهد جابجا شدند گفت: بخشی از حجم این مسافران، به صورت رفت و برگشت در ایستگاه های طول مسیر (ایستگاه های در مسیر مشهد و تهران) جابه جا شدند.

وی خاطرنشان کرد: ارزان بودن، رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین ایمنی سفر از جمله دلایل استقبال مردم از قطارهای مسافری محسوب می‌شود.

استان خوزستان بعد از استان تهران بیشترین رام های قطار محلی برای تردد مسافران درون‌استانی را با حرکت روزانه ۱۰ قطار محلی به مقاصد اندیمشک، ماهشهر و خرمشهر را دارد.

از سرگیری حمل پودر سنگ مجتمع فولاد خوزستان توسط شبکه ریلی

مدیرکل راه آهن جنوب همچنین بر توجیه اقتصادی استفاده از شبکه ریلی برای حمل بار تاکید کرد و گفت: با پیگیری صورت گرفته، بعد از سه سال حمل پودر سنگ ویژه مجتمع فولاد خوزستان توسط شبکه ریلی از سر گرفته شد.

درویش زاده خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود تا پایان امسال، حجم جابه جایی محموله پودر سنگ از مبدا بند امام خمینی به مقصد شرکت فولاد با استفاده از شبکه ریلی به ۱۳۰ هزار تن برسد.

بر اساس این گزارش، با توجه به محدودیت‌های ترافیکی در مسیر لرستان و زاگرس این محموله از مبدا بندر عباس و از طریق دریا به بندر امام‌خمینی منتقل شده و از طریق ریل به مجتمع فولاد خوزستان حمل می شود.

راه‌آهن جنوب دارای سه مسیر اهواز – اندیمشک (تا ایستگاه هفت تپه)، اهواز – بندر امام خمینی(ره) – ماهشهر و اهواز – خرمشهر – شلمچه است که در مجموع دارای ۱۸ ایستگاه است.

طول خطوط اصلی و فرعی به ترتیب ۴۷۴ و ۱۹۲ کیلومتر است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
لوازم خانگی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نمایشگاه
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار