انجام بیش از ۲ میلیارد دلار تبادل تجاری بین ایران و عمان

تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 فروردین 1402 | 10:18 ق.ظ
انجام بیش از ۲ میلیارد دلار تبادل تجاری بین ایران و عمان نایب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان: مجموع حجم روابط تجاری ایران و عمان طی یکسال گذشته به بیش از ۲ میلیارد دلار رسیده است.

شهلا عموری از افزایش ۱۰۰ درصدی حجم صادرات به عمان در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت : بر اساس برنامه ارائه شده از سوی دولت سیزدهم، اولویت نخست تجاری کشور، بهبود سطح روابط تجاری با کشور‌های همسایه و استفاده از تمام ظرفیت‌های این بازار‌ها است و از این رو ارتقای روابط تجاری با کشور عمان به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.

 

نایب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان افزود: در سال ۱۴۰۱ حجم صادرات ایران با عمان از حدود ۶۰۰ میلیون دلار به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار افزایش یافت و در مجموع، روابط تجاری دو کشور به بیش از ۲ میلیارد دلار رسید.

وی گفت: با توجه به ارتباط سیاسی مطلوب میان ایران و عمان برای بهبود حجم مبادلات تجاری فعلی باید تلاش بیشتری انجام شود و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم از سوی اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان در دستور کار قرار دارد.

عموری با بیان اینکه عمان یکی از پنج شریک تجاری اصلی ایران در میان کشور‌های همسایه محسوب می‌شود، عنوان کرد: توسعه بنادر، خط کشتیرانی، مسائل گمرکی، تهاتر کالا و نقشه راه تجاری بین دو کشور از جمله موضوعات مورد پیگیری اتاق بازرگانی ایران و عمان است.

وی با اشاره به اجرایی شدن کاهش هزینه ثبت شرکت تجاری در عمان برای سرمایه‌گذاران خارجی افزود: این اقدام دولت عمان برای تجار و بازرگانان ایرانی فرصت مناسبی جهت توسعه تجارت خارجی با کشور ما است.

نایب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان گفت: با پیگیری‌های انجام شده، کاهش هزینه‌های ثبت شرکت تجاری در عمان برای سرمایه گذاران خارجی از اول ماه آوریل ۲۰۲۳ (۱۲ فروردین ۱۴۰۲) اجرایی شده است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار