کشف محموله ۷۰ تنی مرغ منجمد قاچاق در دروازه مرزی شلمچه خوزستان

تاریخ انتشار: دوشنبه 28 فروردین 1402 | 11:59 ق.ظ
کشف محموله ۷۰ تنی مرغ منجمد قاچاق در دروازه مرزی شلمچه خوزستان فرمانده مرزبانی استان از توقیف ۶ دستگاه تریلر سردخانه دار حاوی ۷۰ تن مرغ منجمد قاچاق توسط مرزبانان خرمشهر خبر داد.

سردار لطفعلی پاکباز دوشنبه گفت: روز گذشته و در راستای طرح تشدید کنترل نوار مرزی و جلوگیری از ورود و خروج هرگونه قاچاق، مامورین هنگ مرزی خرمشهر مستقر در پست کنترلی شلمچه در نتیجه ساعت‌ها کار اطلاعاتی از قصد قاچاقچیان در خصوص خروج محموله مرغ منجمد از مرزهای کشور آگاه شدند.

وی افزود: مرزبانان مستقر در شلمچه با پیگیری توقیف محموله مرغ منجد قاچاق را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند و محل توقف ۶ دستگاه خودرو یخچالدار حامل بار مرغ منجمد در یکی از سوله‌های شرکت‌های مستقر در دروازه مرزی شلمچه شناسایی کردند.

سردار پاکباز اظهارکرد: ماموران با توقیف ۶ خودروهای یخچالدار در بازرسی از آنها ۷۰ تن مرغ منجمد که با هدف انتقال و خروج غیر قانونی از کشور بارگیری شده بود را کشف و توقیف کردند.

فرمانده مرزبانی استان خوزستان در ادامه با بیان اینکه ماموران پس از شناسایی در پایان با اشاره به دستگیری ۶ متهم در این زمینه تصریح کرد: کارشناسان ارزش محموله کشف شده را بیش از ۶۰ میلیارد ریال برآورد کردند که به همراه متهمان مربوطه پس از تکمیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع ذیصلاح شدند.

خوزستان با ۲ استان مرزی میسان با مرکزیت شهر العماره و البصره با مرکزیت شهر بندری بصره مناسبات اقتصادی ، فرهنگی و آموزشی دارد.

استان خوزستان حدود ۴۰۰ کیلومتر با کشور عراق مرز زمینی و دریایی دارد و شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری شهر بصره عراق قرار دارد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار