برگزاری آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی در هفته جاری

تاریخ انتشار: شنبه 24 تیر 1402 | 11:47 ق.ظ
برگزاری آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی در هفته جاری آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی (لیسانس) توسط دانشگاه علوم‌پزشکی تهران در هفته جاری برگزار می‌شود. آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی در روزهای پایانی تیرماه جاری یعنی پنجشنبه ۲۹ تیر در دانشکده‌های پزشکی، داروسازی و ساختمان اداری دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود.  آزمون راس ساعت ۹ صبح در سالن شهدا و کلاس‌ها و ساختمان اداری […]

آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی (لیسانس) توسط دانشگاه علوم‌پزشکی تهران در هفته جاری برگزار می‌شود.

آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی در روزهای پایانی تیرماه جاری یعنی پنجشنبه ۲۹ تیر در دانشکده‌های پزشکی، داروسازی و ساختمان اداری دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود. 

آزمون راس ساعت ۹ صبح در سالن شهدا و کلاس‌ها و ساختمان اداری دانشکده پزشکی و سالن‌های دانشکده داروسازی برگزار می‌شود. ضروری است که داوطلبان حداکثر راس ساعت ۸:۳۰ صبح در محل دانشکده‌ها حضور داشته باشند.

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مهلت اعتراض به سؤالات پس از اتمام آزمون آغاز می‌شود و داوطلبان حداکثر تا ساعت ۱۳ روز یکشنبه اول مرداد ماه فرصت دارند اعتراض خود را در سامانه برگزاری آزمون دانشگاه علوم‌پزشکی تهران ثبت‌کنند. 

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، نتایج این آزمون در روز شنبه ۲۱ مرداد ماه اعلام می‌شود.

فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی رشته‌های تجربی و ریاضی به شرط دارا بودن شرایط لازم می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. طی سال‌های اخیر، دانشگاه علوم پزشکی تهران این آزمون را با هدف جذب دانشجویان پزشکی برگزار می‌کند. این آزمون فرصت مجددی برای فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی در رشته‌های مختلف است که علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی هستند.

زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی در سال گذشته در روز پنجشنبه ۶ مرداد ماه بود، اما معاونت پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران درنظر دارد که آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲ را در تیر ماه برگزار کند. بر این اساس، زمان برگزاری آزمون، ۲۹ تیر ماه اعلام شده است. 

 


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار